Pożar w piwnicy budynku mieszkalnego w Lubszy 16.11.2011r.Dodano:

W dniu 16.11.2011 około godz.21.30 strażacy zostali zadysponowani do pożaru w piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Lubsza. Nikt z mieszkańców budynku nie odniósł obrażeń.

Działania zastępów straży polegały na:

-zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

-podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się miał węglowy znajdujący się w piwnicy,

-oddymieniu pomieszczeń

-usunięciu na zewnątrz budynku pozostałości po paliwie węglowym i przelaniu go wodą

-dokonaniu pomiarów zawartości CO w pomieszczeniach domu.

W akcji brały udział:

- 1 zastęp JRG Lubliniec (GBA 2,5/24)

- 2 zastępy OSP Woźniki (2x GBA2,5/16)

- 1 zastęp OSP Lubsza (GBA)

- Pogotowie Ratunkowe