Pożar budynku w Boronowie 20.01.2009r.Dodano:

Strażacy naszej jednostki w nocy 20.01.09 około godz.3.00 zostali wezwani do pożaru budynku mieszkalnego w Boronowie. Spaleniu uległo poddasze budynku wraz z wyposażeniem, nadpaliła się konstrukcja dachu oraz część stropu drewnianego. W budynku przebywało 5 osób jednak wszyscy zdążyli opuścić budynek. W akcji brało udział 11 zastępów straży.

Działania straży pożarnej polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

- podaniu trzech prądów wody (dwa w natarciu i jeden w obronie),

- ewakuacji wyposażenia obiektu,

- rozbiórki nadpalonych elementów stropu, podłóg poddasza, ścian i izolacji z wełny mineralnej.

W akcji brały udzial następujące jednostki

- 3 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lublińcu (GCBA 5/32; SLOp x 2),

- 1 zastęp OSP Boronów (GCBA 6/32),

- 1 zastęp OSP Kalina (GCBA 6/32),

- 1 zastęp OSP Koszęcin (GCBA 6/32),

- 2 zastępy OSP Psary (GCBA 10/48; SLKw),

- 2 zastępy OSP Strzebiń (GCBA 6/32; GLBM 0,8/8),

- 1 zastęp OSP Woźniki (GBA 2,5/16),

- pogotowie ratunkowe,

- Policja.

Zdjęcia w dziale GALERIA-INTERWENCJE!!!!