32 Finał WOŚP razem z OSP Woźniki - 28.01.2024Dodano:

W niedzielę 28.01.2024 nasza jednostka włączyła się do 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który był organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach w swojej Filii w Psarach.

Głównym tematem tegorocznego finału były „PŁUCA PO PANDEMII. GRAMY DLA DZIECI I DOROSŁYCH”.

OSP Woźniki przy wsparciu naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przedstawiła zebranym na finale osobom zasady udzielania pierwszej pomocy oraz działań ratowniczych związanych z udzielaniem pomocy przedmedycznej, a także zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach losowych.

Osoby chętne zobaczyły również nasz sprzęt oraz najnowszy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault, który pozyskaliśmy z końcem zeszłego roku, a niektóre spróbowały swych sił podczas ćwiczeń na manekinach.
Przekazywanie wiedzy medycznej i szkolenie naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z zakresu pierwszej pomocy jest dla nas istotnym celem i cieszy nas fakt, że młodzież chce dalej te prawidłowe nawyki przekazywać.

Dziękujemy Dyrektor MGOK Woźniki, Pani Jadwidze Fabiańczyk za możliwość uczestnictwa w tak dobrym i szczytnym celu, zgodnie z hasłem Państwowej Straży Pożarnej jakie przyświecało tegorocznemu finałowi: „GASIMY OGIEŃ, ROZPALAMY SERCA”.