Obchody 230-lecia powstania straży pożarnej w WoźnikachDodano:

OBCHODY 230-LECIA POWSTANIA STRAŻY POZARNEJ W WOŹNIKACH

W dniach 16-17 czerwca 2018 obchodziliśmy 230 rocznicę powstania straży pożarnej w Woźnikach. Obchody rozpoczęliśmy uroczystą mszą w kościele parafialnym w Woźnikach, a następnie udaliśmy się przed urząd miasta, gdzie odbył się uroczysty apel.

Został odczytany rys historyczny przygotowany przez dh Piotra Kalinowskiego, wręczono medale okolicznościowe „Za zasługi dla OSP Woźniki”. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Gawron, Komendant Powiatowy PSP w Lublińcu bryg. Janusz Bula, Burmistrz Woźnik Alojzy Cichowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu insp. Rafał Kuter. W uroczystości wzięli tez udział: z-ca burmistrza Woźnik Dorota Cieluch, skarbnik gminy Beata Buchenfeld, sekretarz gminy Magdalena Jarosz-Wawrzyńczak, Radni Woźnik na czele z Przewodniczącym Henrykiem Gorol, dyrektor MGOK Jadwiga Flakus-Fabiańczyk, kierownik komisariatu policji w Woźnikach asp. Rafał Mercik, dzielnicowy mł.asp. Adam Blacha, ksiądz wikariusz parafii w Woźnikach Michał Pilśniak oraz państwo Barbara i Marcin Badora. Na uroczysty apel przybyli również prezesi i naczelnicy wraz z pocztami sztandarowymi z Gminy Woźniki oraz z OSP Boronów. Po zakończonych uroczystościach strażackich na rynku udaliśmy się na rozpoczynający się piknik z okazji Dnia Dziecka i 230 rocznicy, który zorganizowano na parkingu za OSP.

Organizatorami festynu byli Miejsko-Gminy Ośrodek Kultury w Woźnikach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Woźnikach. Na scenie wystąpili Grzegorz Poloczek, Andre Lattari z grupą taneczną, dziewczyny z grup tanecznych z domu kultury w Kaletach i Woźnikach oraz nasze przedszkolaki z Woźnik. Do wieczornych zabaw tanecznych przygrywali zespół Yunix oraz DJ David. Najważniejsze było to, że w końcu pogoda nam dopisała!!!!

Organizatorzy pragną podziękować Sołectwu Dyrdy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamienicy za udostępnienie namiotów, wszystkich artystom występującym na scenie, wystawcom, animatorom, pracownikom MGOK oraz druhom OSP Woźniki za wkład pracy włożony w przygotowanie festynu.

Zdjęcia wykonali: Anna Bazan, Wojciech Stankiewicz, Tobiasz Janus

Zdjęcia w dziale GALERIA!!!