Podsumowanie roku 2012Dodano:

Podsumowanie 2012 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach.

Jak każdego roku o tej porze każdy z nas wraca do zakończonego już roku. Robi podsumowania, porównania, tworzy statystyki. My też chcemy przedstawić sprawy i zadania z którymi zmierzyliśmy się w minionym roku. W 2012 roku strażacy naszej jednostki interweniowali 53 razy w różnych zdarzeniach. Możemy to podzielić na pożary-11, wypadki-14, miejscowe zagrożenia-19, fałszywe alarmy-2 oraz inne działania-7. Ogólnie przepracowany czas to 640 godzin. Możemy zaznaczyć iż rok 2012 był rokiem spokojniejszym pod względem ilości podjętych interwencji przez strażaków w Woźnikach, jak i w powiecie lublinieckim.

W minionym roku jednostka nasz pozyskała nowy sprzęt zakupiony z dotacji KSRG Gminy Woźniki jak i środków własnych. Zakupiliśmy umundurowania bojowe, węże gaśnicze, prądownice i sorbenty. Droższymi zakupami były dwa aparaty ochrony górnych dróg oddechowych firmy Dräger, urządzenie hydrauliczne do przecinania stli zbrojeniowej LSH4 oraz narzędzie ratownicze Hooligan. Największym jednak zakupem dla naszej jednostki w miesiącu grudniu był samochód średni gaśniczy Dennis Rapier, którego już w niedługim czasie będzie można zobaczyć jako jeden z samochodów wyjeżdżających do akcji .Zakup ten został sfinansowany w stu procentach z budżetu naszej gminy. Zastąpi on jeden z samochodów marki Star który służył nam do tej pory, a teraz będzie służył strażakom i mieszkańcom Lubszy. Oprócz udziału w akcjach ratowniczych, ćwiczeniach powiatowych i gminnych zorganizowaliśmy we współpracy z sekcją piłki siatkowej dwa turnieje piłki nożnej halowej. Jak co roku odwiedziliśmy naszych małych mieszkańców w przedszkolu w Woźnikach z pokazem sprzętu i oczywiście laniem wody z samochodu gaśniczego, ale na zabawie się nie skończyło, gdyż w listopadzie została przeprowadzona próbna ewakuacja dzieciaków z budynku. Byliśmy również w naszej szkole podstawowej, gdzie odbył się pokaz wraz z szkoleniem udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Na koniec chciałem podziękować wszystkim druhnom i druhom którzy w ciągu minionego roku brali udział w akcjach ratowniczych oraz pracach na rzecz naszej jednostki . Władzą Gminy Woźniki, wszystkim mieszkańcom, sympatykom miejscowej jednostki oraz służbą z którymi przychodzi nam współpracować życzę pomyślności w nowym 2013 roku.

Prezes OSP Woźniki

Krzysztof Nowacki