Wycieczka MDP do PSP w LublińcuDodano:

W dniu 28.06.2011 młodzieżowa drużyna pożarnicza z miejscowej jednostki OSP udała się z wizytą do jednostki PSP w Lublińcu. Młodzież zwiedziła nowo otwarty budynek jednostki PSP wraz z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Zapoznała się z pracą dyżurnego punktu i mogła śledzić alarmowanie jednostki osp do pożaru który akurat został wzniecony w jednej miejscowości powiatu. Następnie można było się zapoznać z wyposażeniem sali do szkoleń medycznych jak również z dobrze wyposażoną siłownia. Po zwiedzeniu zaplecza gdzie przebywają strażacy gdy nie są w akcji przyszedł czas na garaże wraz z samochodami pożarniczymi oraz ich wyposażeniem bojowym. Była również okazja, aby zobaczyć zjazd po tzw ześlizgu alarmowym co zazwyczaj można oglądać tylko w filmach. Zarząd i strażacy MDP pragną podziękować Panu Komendantowi PSP st.bryg M. Chrząstkowi za możliwość zwiedzeni nowoczesnego obiektu ,a także przyjrzeniu się pracy strażaków PSP z którymi zazwyczaj spotykają się starsi koledzy w trakcie akcji ratunkowych.